Főooldal
Állatok Világnapja a Szent Kinga Katolikus Óvodában

Állatok Világnapja a Szent Kinga Katolikus Óvodában


Október 4. az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe. Ekkor ünnepeljük óvodánkban az Állatok Világnapját és játékos formában gazdagítjuk ismereteiket az állatok életéről, védelméről. Az állatok szeretetét nem lehet könyvekből megtanulni, tanítani. Az élménynyújtás, tapasztalatszerzés, tevékenykedés a legjobb módszer arra, hogy az óvodás gyermekek az állatokkal közeli kapcsolatba kerüljenek, ezáltal kialakuljon bennük a szeretet, gondoskodás, védelem érzése. Márkus Imre által abban a nagyszerű élményben lehetett részünk, hogy pónilovával meglátogatta óvodánkat. A gyerekek nemcsak megsimogathatták, etethették a pónit, de fel is ülhettek a hátára, amit egytől-egyig nagyon élveztek. Hálából megajándékozták az állatot az általuk hozott répával, almával. Vidám és kellemes délutánt töltöttünk együtt, köszönjük a lehetőséget!